Історія Київського Клубу Курців Люльки
Київський клуб курців люльки (російською КККТ) був заснований в Києві взимку 2003 року. Цій події передувало досить тривале і активне спілкування в інтернеті на нечисленних у той час ресурсах, присвячених люльці і тютюну.
Прагнення до живого спілкування було обумовлене практично повною відсутністю інформації з цього питання і неймовірними складнощами з придбанням трубок і тютюну. Крім того, було відомо, що люлькові клуби існуютьу безлічі країн, а у нас нічого подібного не було.
І прийшов час, коли цю прикру помилку вирішено було виправити. Було запропоновано спершу зібратися, познайомитися і поспілкуватися особисто.
Перше засідання клубу пройшло 13 лютого в кафе “Вересень” на вул. Пушкінській.
На зустрічі були присутніми В’ячеслав Архипов, Євген Богданов, Дмитро Корнев, Влад Крюков, Володимир Назаренко і Дмитро Назаренко. Очікування від зустрічі цілком виправдалися, тому було вирішено збиратися кожного тижня по четвергах, а керівництво клубом на одностайну думку було доручено Євгену Богданову. Фундамент був закладений, і відтоді клуб став улюбленим місцем спілкування київських курців люльки і постійно поповнювався новими членами.
Упродовж багатьох років команда Клубу брала активну участь в численних змаганнях по повільному палінню в Україні і за кордоном. Клуб неодноразово виступав організатором національних і міжнародних змагань з повільного паління. На змаганнях з успіхом застосовувалися досвід і напрацювання київських спортсменів, які дозволяли київській команді досягти чудових результатів.
Київський клуб був завжди відкритий для спілкування усіх, кого об’єднує пристрасть до трубки і хорошого тютюну. Деякі члени клубу, пройшовши шлях від серійних трубок до авторських, вирішили не зупинятися в пошуку ідеалу і присвятили своє життя виготовленню трубок. На початковому етапі клуб допомагав їм своїми рекомендаціями, побажаннями і критикою, оскільки багаточленів клубу володіють в цій області воістину енциклопедичними знаннями. З часом багато майстрів, що виросли в київському клубі, стали легендами трубкової сцени і добилися світового визнання.
Успіх київського клубу був підхоплений і в інших великих містах України – трубкові клуби виникли у Вінниці, Донецьку, Луганську, Львові, Одесі і Харкові…
Упродовж свого існування клуб переживав різні періоди. Склад його мінявся. Мінялися місця засідань, пріоритети і акценти, але незмінним залишилося одне ‒ те, що колись об’єднало нас усіх ‒ пристрасть і трепетне ставлення до величезного, прекрасного і дивовижного світу люльки і тютюну.