В одному зі спальних районів Києва живе Бабайка. Живе тихо, нікого не чіпає.
Кожен день на нескінченних просторах Інтернету (знає, де саме) він відвідує люлькові барахолки і виглядає, чи немає серед старих люльок таких, які б змогли бути корисні. У нього досвідчене око, і по одним тільки фотографіям він може з великою ймовірністю знайти таку люльку, яка представляє цінність. Побачивши таку люльку, він негайно списується з продавцем, уточнює деталі, і через тиждень-два трубка вже лежить в Бабайковій майстерні.
Трапляється, що до нього надходять абсолютно нові трубки, які ще ніхто не курив, з ними роботи менше. Він чистить ці трубки, полірує, наводить лиск і пропонує до продажу нашим люлькокурам.
Але найцікавіше в Бабайковій майстерні відбувається зі старими трубками, які диміли давно і довго, були в руках досвідчених курців і новачків. Вони приходять до Бабайки в стані нікому не потрібних деревинок з погризеними позеленілими мундштуками. Тоді насамперед з трубками проводиться генеральна чистка. «Вони настільки чисті, що я можу їх облизати в будь-якому місці», – каже Бабайка, підкреслюючи якість своєї роботи. Чистка (стерилізація) старої трубки має багато секретів і етапів до яких Бабайка йшов протягом багатьох років методом спроб і помилок. Після цього перевіряється інженерія трубки. Це співвідношення діаметрів каналів трубки і мундштука, якість їх сполучення і інші тонкощі. У багатьох старих трубках ця інженерія не витримує критики, і тоді Бабайка створює її наново так, як бачить сам. Після цього піддається генеральному прибиранню тютюнова камера, до деревини зчищається старий нагар, відновлюється правильна форма тютюнової камери і в кінці відбувається її внутрішнє полірування. Мундштук – об’єкт окремого клопоту. Його також необхідно довести до ладу як зовні, так і всередині. Наприкінці відбувається фінішне полірування трубки разом з мундштуком і вимовляється таємне заклинання. Одночасно з заклинанням Бабайка вдихає в стару трубку нове життя, і вона чекає свого коханого курця на сайті http://babaika-pipes.com.ua/.
«Все як завжди. Вичищене, відполіроване, стерильне.» – написано під трубками, відреставрованими БАБАЙКОЮ. «Через мої руки пройшло більше 2000 трубок, і жодної з них мені не повернули з претензіями на якість», – так ще він хвалиться, і по праву. На думку членів КККЛ гроші, які бере Бабайка за свою роботу, непорівнянні з якістю реставрації і новим життям старих, забутих часом трубок.
Бабайка – це творчий псевдонім. За ним ховається друг і партнер КККЛ Дмитро Юхновець. Дякуємо Дмитрові за його чесну працю!