22.12.2016 р. Pipe Club of Kiev та Сигарий дім «Merry Land» – дегустація Cornell & Diehl Da Vinci

hqdefault

Перед тим, як перейти до обговорення дегустованого суміші, мені хотілося б трохи розповісти про виробника. Щоб не ускладнювати собі життя, я просто скористався пошуком і перевів фрагмент статті, яку я знайшов в мережі. Досить коротко і інформативно.

Фрагмент статті «Cornell & Diehl: Історія зростання триває», Вільям К. Нельсон, переклад з англійської Д. Назаренко (посилання на оригінал і переклад обов’язкові, Київський клуб курців трубки).

Любителям сумішей блендінгового будинку Cornell & Diehl (C & D), можливо, вже відома його історія. На початку 1990-х років Крейг і Патті Тарлер купили стару, досить дивну і таку, що знаходиться в занепаді блендінговую тютюнову компанію в Нью-Йорку, історія якої налічувала понад сотню років. На той час, Коли Тарлери знайшли її, від компанії вже залишилося зовсім небагато. Закинувши в фургон своє придбання, вони перевезли його в свій будинок в Пенсільванії і прибрали в підвал. Потім вони взяли друге ім’я Крейга і дівоче прізвище Патті і повторно охрестили компанію Cornell & Diehl, після чого з чистої любові до праці вони приступили до активізації діяльності підприємства. Чотири роки по тому Тарлери переїхали в Моргантон в Північній Кароліні (пара хотіла бути ближче до дітей і онуків), а їх невелика блендінговая компанія переїхала разом з ними, як і раніше, залишаючись «гаражним» бізнесом.

Проте, C & D продовжувала зростати. Курцям трубок полюбилися їх суміші, а розвиток Інтернету відкривав абсолютно нові можливості для роздрібної торгівлі. До 2005 року Тарлери, щоб йти в ногу з попитом, вирішили підшукати для компанії нове, більш просторе приміщення, і знову перенесли виробництво, на цей раз в іншу будівлю в Моргантон площею 5 500 квадратних футів (близько 500 кв), що знову дозволило C & D зітхнути вільно і збільшити виробничі потужності. Така була модель бізнесу C & D: постійне прагнення до створення інноваційних сумішей і безкомпромісного якості, які в підсумку допомогли забезпечити зростання популярності і доходів.

C & D завжди вдавалося знайти спосіб адаптуватися до вимог виробництва, які прийшли з ростом, хоча часом компанія ледь справляється з обсягами замовлень.

Після смерті Крейга Тарлера в 2012 році сімейний бізнес очолив його син Кріс. У цей час все ще болісним залишалося питання про те, як збільшити потужності C & D до рівня, якого вимагали замовлення клієнтів. Історія нового і багатообіцяючого етапу триваючого зростання полягає в творчому підході, яким завжди відрізнявся цей дивовижний бренд. Як і раніше, він включає в себе фізичне переміщення, на цей раз – в ще більш просторе приміщення, де розташовується штаб-квартира нового партнера C & D, Laudisi Enterprises Сайкса Уілфорда, більш відомого більшості курців трубки як smokingpipes.com. У січні 2014 року C & D був об’єднаний з Laudisi, а навесні 2015 року виробничі потужності C & D були перенесені в штаб-квартиру Laudisi, в приміщення площею 30 000 квадратних футів (2 800 кв) на об’єкті в Лонгс, Південна Кароліна, що в 6 милях від відомого аутлета Low Country Pipe & Cigar. Таким чином, розвиток по цій моделі триває: як і в минулому, тільки тоді, коли компанія цього дійсно потребує, C & D знову знаходить можливості зростання. Робочі, якими C & D була раніше укомплектована на своєму заводі в Моргантон, були в основному передпенсійного віку, і єдиним штатним співробітником в Моргантон, який зважився на переїзд в Південну Кароліну, був Кріс Тарлер, який залишився в C & D на позиції бренд-менеджера. Всі співробітники підприємства Laudisi сьогодні живуть як одна велика сім’я …

Тепер кілька слів про саму суміші.

Ось, що виробник пише на упаковці:

Da Vinci

Названа на честь славного діяча Ренесансу в області літератури, мистецтва і науки, ця суміш передає вплив Близького Сходу, принесене в порти тих часів торгівлею. Основа з пластівців світлої Вірджинія і крупно нарізаного Берлі перевантажена димним і гострим ароматом спеціально відібраної і витриманою кіпрської Латакії. Це чудова суміш для істинного любителя Латакії, але не поспішайте: ця суміш не для всіх. Крім того, високий вміст Латакії і властивості, що забезпечують повільне горіння, роблять Da Vinci відмінним тютюном для обкурювання нових трубок …

Склад Вірджинія і Берлі 25%, Латакія 75% спочатку насторожує. Звісно ж щось дуже димна і важке. На щастя все не зовсім так.

Сама суміш досить темна, нарізка традиційно велика, що передбачає досить широку трубку. Я люблю курити суміші з Латакією зі старої англійської канадки Peterson з пінковою вставкою, але це справа смаку.

Вологість для куріння ідеальна, можливо, комусь тютюн здався сухим. Це відмінна риса багатьох сумішей від C & D: більшості курців, які починали з європейських сумішей, вони можуть видатися надто сухими.

Тютюн відмінно розкурюється і горить від початку і до кінця набивання. Можливо, я пару раз розпалював люльку, оскільки відволікався на сторонні справи, але загальна картина досить пристойна – тютюн не вимагає до себе зовсім ніякої уваги, горить рівно, прохолодно, сухо.

Якщо говорити про смак, то він, як в хорошій суміші з Латакією, м’який і оксамитовий. Латакії в суміші 3/4, і це насторожує, але вона світла і дуже ніжна, з легким натяком на вершкові тони. Берлі додає суміші нікотину, але загальна міцність тютюну в межах середньої, оскільки нам відомо, що Латакія, незважаючи на специфічний димний аромат, не відрізняється високим вмістом нікотину. Я не любитель Берлі, хоча терплю його присутність у багатьох сумішах, особливо коли він домінує в смаку і дає занадто високу міцність. Тут же Латакія заглушає Берлі, він проявляється тільки десь на задньому плані, і цей тютюн для мене досить комфортний і, дивна річ, дуже вдало збалансований.

Після кілька легкої і повітряної першої третини тютюн набирає смак і утримує його до кінця набивання. Згорає повністю. Швидкість горіння мені здалася вище середньої, в чому також є свої плюси, як, втім, і мінуси.

Ідея дегустувати суміш з Латакією в звичайному питному закладі в присутності живих людей спочатку здалася мені малоперспективним, але багатообіцяючим заняттям. Ми знаємо, чим може закінчитися подібний експеримент. Цього запаху часто бояться більше, ніж запаху сигар, але в нашому випадку відбулося чудо. Ніхто зі сторонніх нічого не помітив. Бути може, якраз в кухні щось пригоріло або настрій у відвідувачів було милостиве. Проте, факт залишається фактом: нас було близько 10 осіб, і ми курили суміш на 75% складається з Латакії прямо в закладі. (Це не заклик палити тепер Латакію всюди.)

Про ароматі говорити складно, коли куриш сам. Припускаю, що в приміщенні залишається характерний «аромат» Латакії, тільки не такий насичений.

загальні враження

Вельми позитивні. Добротний тютюн відмінної якості середньої міцності. Прикро, що обходив його раніше стороною. Буду тепер надолужувати згаяне, купувати і курити.

Оцінки більшості дегустаторів знаходяться в діапазоні від «добре» до «чудово» (7-9). Це не може бути збігом.

Президент КККЛ Дмитро Назаренко.

Тютюн для дегустації було надано Сигарним домом «Merry Land»