Засідання КККЛ 02.06.2016 р.

2 червня 2016 року відбулася чергова зустріч Київського Клубу Курців Люльки (КККЛ). Зустріч пройшла в традиційно веселій і дружній атмосфері. Всі були раді, всі були щасливі.

Після обіймів і першої пари келихів смачного пива члени КККЛ з витримкою 12 і більше років, вирішили продегустувати тютюн Amphora Full Aroma. Цей тютюн недавно з’явився в магазинах “Фортуна” і їх партнерів і був представлений трубковим спільноті Дмитром Гурінчіком на ЧУ 2016 в Одесі.
Цілей у дегустації було кілька:
1. Поностальгувати, дивлячись на нову-стару “Амфора”, адже саме з неї в Києві багато хто починав курити трубку в кінці лихих 1990-х – початку 2000-х. Пам’ятається мені, вона далеко не вся була погана, але тоді мало хто з нас знав що саме добре, а що саме погано. У всякому разі, тютюн з цією назвою часто лежав на столі у “Чарівній Каві” – кафе з якого почалося люльковий рух в Києві і в Україні. Саме цю атмосферу хотілося спробувати повторити, що у нас майже вийшло. Майже – тому що ми вже не такі пустотливі і молоді, ще тому, що УСІХ вже неможливо зібрати і ще тому, що багато води утекло.
2. Перевірити не атрофувалися чи смакові рецептори у цих старих пердунів, які вважають себе безумовними гуру в тютюні, які курили все, що тільки можна було курити. Адже їх експертна думка – це неабияка справа.
3. Звернути увагу цих же дідів на новий тютюн, що з’явився на ринку, вартість якого дуже приваблива.
Ми точно знаємо, що кожен з присутніх друзів, може годинами гундити про той чи інший сорт тютюну, про особливості його куріння, скажімо, в лютому, про способи зволоження, забивання та зберігання. Виною тому щира давня любов до трубки і тютюну, багатий досвід кожного. Але я був приємно здивований, коли вони як діти стали уважно розглядати старий-новий тютюн, нюхати його, потім наділи окуляри і читали написане на пачці, а вже потім, в процесі куріння уважно заповнювали графи дегустаційної картки. Видно було, що кожен підходить до процесу серйозно, виважено ставиться до оцінки кожного з критеріїв, радячись з оточуючими і, тим не менш, відстоюючи свою точку зору.
У якість критеріїв оцінки якості тютюну ветеранам КККТ були запропоновані наступні:
– Якість нарізки, вологість, дрова;
– Наявність нетютюнових ароматизаторів;
– Аромат сирого тютюну;
– Смак і аромат на початку куріння;
– Смак і аромат в середині куріння;
– Смак і аромат в кінці куріння;
– Післясмак;
– Якість горіння;
– Загальна фортеця;
– Аромат диму в кімнаті;
– Загальна оцінка.
Ми відчайдушно сперечалися про те чи застосовна п’ятибальна оцінка по кожному з пунктів та прийшли до висновку, що необхідно або оцінювати за десятибальною шкалою, або у відсотковому відношенні від 0 до 100, але вирішили ще подумати про це для наступних дегустацій.
Підводжу підсумки.
З усіх дегустаторів кілька двійок поставив тільки один дегустатор вірменської національності, це пов’язано з особливостями його кавказьких смакових рецепторів, зіпсованих, на мій погляд, ще в дитинстві бастурмою, хашем і іншими воспнапурами.
Що ж стосується інших дегустаторів з прямими носами, то все поставили досить високі оцінки. В коментарях було зазначено: “Трохи пече язик, нетютюнові ароматизатори не відчутні”, “Амфора – амфорі честь” (якщо я правильно розібрав почерк), “Залежить від їжі і напоїв”, “Непоганий тютюн для повсякденного куріння (на публіці) , для мене занадто багато берлі і ароматизації “,” В принципі курібельно, за відсутністю кращого можна курити “, “палити не гидко “.
Власне кажучи, дегустатори в загальному і цілому підтвердили і мої припущення про те, що цей тютюн цілком курібельний, не відлякує яскравою ароматизацией як в сирому вигляді, так і в процесі куріння, не міцний, не плаче, з прийнятною нарізкою, відсотків 30 флейком.
Ясна річ, що цей тютюн не можна порівняти з дорогими і вже полюбилися нам брендами, але в тому випадку, припустимо, якщо вийшов з будинку і забув тютюн, а в кишені тільки 200 грн., То це той тютюн, який можна купити і докурити пачку до кінця.
Так, безперечно, справжній трубочник з витримкою 12 і більше років не стане економити на тютюні, але 30 гривень, що залишилися від тих двохсот на пиво після покупки пачки “Amphora full aroma” (його вартість 170 грн.), Будуть приємним бонусом.
Холодного диму друзі)))