Балканське захоплення
Нещодавно до нас в руки потрапив новий тютюн ‒ Peterson’s Balkan Delight. Оскільки в асортименті українських магазинів він відсутній, і ніхто з нас його досі не пробував, ми вирішили його спробувати і поділитися враженнями.
Для початку кілька слів про фірму Peterson. Всім шанувальникам люльки вона добре відома, перш за все, своїми люльками на будь-який смак і гаманець. Однак виробництвом люльок ця шановна ірландська фірма не обмежується, пропонуючи також аксесуари і тютюн. Багато сумішей, наприклад, Irish Oak, University Flake, Sherlock Holmes та інші є класикою і користуються заслуженою популярністю. Приємно, що в асортименті фірми знайшлися суміші як для любителів ароматиків, так і для прихильників натурального смаку. Сьогодні фірма міцно удержує свої позиції на ринку і за останніх кілька років навіть розширила асортимент сумішей. Тютюн Peterson колись вироблявся в Ірландії, але після закриття фабрики Мюррея виробництво перемістилося в Німеччину до Кольхазе унд Копп, а потім в Данію – на Скандіневіан Тобакко Груп, де сьогодні випускається більшість сумішей Peterson.
Отже, Balkan Delight …
Опис виробника: традиційна суміш з кращих вірджінських тютюнів з натяком на луїзіанський перік, щедро присмачена кіпрської латакією. Радість для досвідченого курця.
Тютюн пропонується в стандартній 50 г жерстяній банці. Назва дає зрозуміти, що нас в черговий раз чекає зустріч з латакією, яка є обов’язковим компонентом балканських сумішей. Протягом багатьох років я періодично повертаюся до питання про те, в чому, нарешті, полягає принципова відмінність балканських сумішей від англійських, і не знаходжу на нього однозначної відповіді. Хтось вважає, що в балканських вищий вміст орієнталів, хтось упевнений, що в англійських більше латакії. У цьому тютюну орієнтали взагалі не заявлені. Плутанину вносять ще й виробники, відносячи суміші з подібним складом, а часто і подібними пропорціями то до однієї, то до іншої групи. Більш того, існує ще й т. з. «шотландська група» до складу сумішей якої входять всі ті ж самі інгредієнти. Ми не будемо сперечатися і залишимо це питання експертам і маркетологам.
Тютюн зустрічає нас чудовим запахом – відразу відчувається легкий, але чіткий димний аромат латакії на тлі трав’янистих і фруктових тонів вірджинії з винними нотами періка. Суміш має дуже апетитний вигляд і радує контрастом яскравих золотистих і темних інгредієнтів. Якість сировини чудова – тютюн щільний, еластичний. Нарізка стрічкова середньої ширини, трапляються крупніші темні шматки. Вологість оптимальна. Тютюн без проблем набивається і розкурюється.
Смак розкривається практично відразу після розкурювання. Домінує слідкувато-кисла вірджинія з винними тонами періку, а латакія відмінно відтіняє суміш своїм димним ароматом і не затуляє загальної картини смаку. Ближче до середини несподівано проявляються приємні і дуже цікаві легкі горіхові тони. Смак зберігається до кінця куріння. Горить рівно, повільно, згорає повністю, язик не щипає, особливої уваги до себе не вимагає. Вміст нікотину трохи вище середнього, добре насичує. Я з величезним задоволенням викурив люльку середнього розміру і пошкодував, що не вибрав більшу. Разом з тим деякі учасники дегустації відзначили високу міцність. У приміщенні залишає специфічний, але терпимий і не надто важкий запах. На мій погляд ця суміш примітна тим, що дозволяє відчути смак кожного окремого компонента. Після першої третини у мене з’явилося впевнене бажання купити пару банок, а протягом двох наступних днів неодноразово відвідували бажання закурити саме його. Після куріння цей тютюн залишає тривалий дуже приємний післясмак, а смак добре запам’ятовується.
Відмінний вечірній тютюн! У дегустації взяли участь 10 осіб. Більшість оцінило тютюн високо, присвоївши оцінки 8-9 балів. Середній бал 9. Цей тютюн можна сміливо рекомендувати як любителям сумішей з латакією, так і новачкам.
Тютюн для дегустації надано з клубних запасів.