“Нічна варта” Дегустація 16.03.2017 р.

Зразок №6

Склад: берлі, вірджинія, латакія

Виробник: Дмитро Мельниченко

Запропонована назва: “Нічна варта”

Попереднє зауваження: Учасники дегустації отримали тютюн вже в нарізаному вигляді. Нарізаний тютюн був дуже тонко. Це не зовсім правильно, оскільки порушує концепцію блендера. Тютюн подібного типу зазвичай розминають пальцями, а якщо ріжуть, то звичайно крупніше, щоб зберегти структуру суміші. В майбутньому непогано було б враховувати цей момент.

За фактом: строкатий крамбл-кейк приємного, теплого коричневого кольору з темними і світлими включеннями. Компоненти суміші нарізані пластівцями різного розміру. Димний аромат багаття відразу вказує на присутність латакії. Запах димний, тютюновий, трохи курний, в цілому приємний. Ріжеться, розминається, набивається відмінно. При цьому ніж використовувався виключно для економії часу. Тютюн на дотик сухуватий, але не пересушений.

За відчуттями: Розкурюється відмінно, практично відразу розвиває смак. В основі смаку горіхові, трохи курні і землисті тони берлі, вірджинія і латакія виступають на задньому тлі. Після першої чверті чітко проявляється вже знайома приємна фірмова кислинка, при зниженні темпу до межі загасання місцями проступає солодкість вірджинії. Латакія забезпечує баланс і рівномірність смаку.

Горить впевнено, рівномірно, сухо, не гасне. Смак зрілий, натуральний тютюновий, димний, досить глибокий, кислуватий, трохи землистий, зберігається до кінця куріння. Аромат в приміщенні характерний англійський, на любителя, хоча і не екстремальний.

Вміст нікотину трохи вище середнього. Язик не щипає. Після куріння залишає тривалий кислувато-димний післясмак. Я із задоволенням викурив люльку невеликого розміру. Цього виявилося цілком достатньо. Куріння зайняло близько півгодини.

Оскільки у суміші немає свого фірмового назви, було запропоновано кілька робочих варіантів. Зупинилися на «Нічної варті».

Висновок

Досить міцний натуральний тютюн відмінної якості. Ця суміш відрізняється чудовим балансом і зважаючи на невисокий змісту латакії відмінно підійде новачкам для першого знайомства з англійськими сумішами. З огляду на пристойну міцність цей тютюн краще курити після хорошого обіду або ввечері. Особливо порадувала кислинка в комбінації зі смаком і ароматом латакії. Форма випуску дуже зручна і дозволяє швидко і зручно набити люльку. Якщо я не помиляюся, це перша справжня суміш з латакією українського виробництва.

У дегустації взяли участь 8 осіб. Більшість оцінило суміш позитивно, присвоївши оцінки від 7 до 8 балів. Середній загальний бал: 7.5.

Ми дякуємо Дмитру Мельниченку за працю, майстерність і люб’язне наданий зразок!

 • DSC09080
 • DSC09096
 • DSC09094
 • DSC09088
 • DSC09079
 • DSC09077
 • DSC09076
 • DSC09071
 • DSC09052
 • DSC09045
 • DSC09040